Nápověda: Jak vytvořit hru

Tvorba hry krok za krokem

Několik důležitých rad

Grafika hry

Základní rady a postupy

Vkládání grafických objektů
a animací do hry

Co ještě musíte vědět
o grafice hry

Nepřehlédněte

Praktické rady: Jak udělat...

FAQ: Často kladené otázky

Fórum tvůrců her

Hlavní seznam diskusí - České fórum o vývoji her - Animace


Animace


Vše o animacích ve hře. Grafika animací, použité instrukce v aktivních oblastech, různá nastavení...
Tvorba edukační hry pro dítě
Dobrý den, ráda bych vytvořila hru pro svého syna a potěšilo mě, že jsem objevila u vás možnost ji zrealizovat. Nemám žádné zkušenosti s programováním, ale s 2D animováním ano. Nicméně k mému dotazu - jak jsem psala výše, ráda bych vytvořila jednoduchou hru, a to s čísly založenou jen na principu "dotkni se mě", ráda bych, aby po doteku dané číslo poskočilo a zároveň se ozval název daného čísla. Pokud by se mi to podařilo, určitě bych vkládala i další výukové části, avšak chtěla bych vás požádat o navigaci, které části vašeho programu budu potřebovat. Vaše návody jsou báječné, ale dělá mi trochu potíže vyselektovat, co z toho je pro mě důležité :). Děkuji za pomoc!
autor: Lenka | vloženo: 27. 11. 2020, 20:24:12 | odpovědět 
Tvorba edukační hry pro dítě
Dobrý den, k tomu, co říkáte, by Vám měl postačit jednoduchý první návod Tvorba hry krok za krokem - v menu hned nahoře. Doporučujeme se zaregistrovat a hned si vyzkoušet založit novou hru a do ní nahrát pár obrázků pozadí, předmětů nebo animací - a pak si vše podle návodu zkoušet. Víme, že čtení návodu je zdlouhavé, ale jakmile si to člověk hned zkouší, většinou zjistí, že je to opravdu jednoduché. A pak, až si vše vyzkoušíte, tuhle zkušební hru klidně opusťte a založte si novou, kde už budete tvořit přímo svou edukační hru. Držíme pěsti, aby se to povedlo!
autor: GameStylus | vloženo: 27. 11. 2020, 20:44:00 | odpovědět 
Moc Vám děkuji za odpověď! Jsem zaregistrovaná a již jsem dělala první pokusy. Nyní jsem si znovu pustila onen první návod. A chtěla bych si potvrdit, že to chápu správně (bohužel nemám dostatek volného času pro tvorbu a ta hra celkem chvátá). Díky tomu, že tam žádného hlavního hrdinu nemám, tak se mě všechna ta nastavení hrdiny netýkají. Pro mě bude důležité: animace objektů a aktivní oblasti. Takže zanimuji číslo, které poskočí, přidám mu aktivní samostatnou oblast a ve "více" přidám zvuk (ne hudbu). A takto to udělám u každého čísla... U menu hry budu mít objekt (tlačítko) s aktivní oblastí, které po kliknutí hráče přenese do lokace s čísly. A tady nerozumím, jakou akci mám zadat, abych mohla dát "Po dokončení těchto akcí běž do lokace". Je nutné zadat nějakou akci, nebo nemusím? Mate mě to, hrdina v návodu samozřejmě akce měl, ale u mě jde jen o to, že hráč na tlačítko klikne a přenese ho to do dané lokace. Pardon, jak jsem psala, nemám s programováním zkušenosti, ale nutně potřebujeme takovouto hru, jelikož na google play je potíž sehnat něco vhodného v češtině a zdarma... :-) Děkuji!!! :-))
autor: | vloženo: 28. 11. 2020, 19:08:09
Ano, stačí zadat jen tu instrukci pro přechod do nové lokace, před ní nic být nemusí. Myslím, že vše ostatní tak, jak píšete, by mělo fungovat!
autor: GameStylus | vloženo: 28. 11. 2020, 22:27:49
Tvorba edukační hry pro dítě
Dobrý večer, jdu si opět pro radu. Úspěšně jsem nainstalovala do tabletu aplikaci Game Stylus, stáhla jsem testovací hru... A nedostala jsem se z Menu. Nefunguje dát jen "Po dokončení těchto akcí běž do lokace" a vybrat lokaci. Tlačítko ve hře pak vůbec nefunguje, když v PC kontroluji, zda jsem vše zadala správně, v části "Po dokončení těchto akcí běž do lokace" je lokace anulovaná na "Vyber"... Takže je někde nějaké ale, nenapadlo by Vás, kde je zakopaný pes? :-) Děkuji...
autor: Lenka | vloženo: 08. 12. 2020, 21:06:26
Dobrý den, nastavila jste na první stránce na odkazu Základní nastavení hry místo, kde hra začíná? Tato scéna by se pak měla objevit po startu hry...
autor: GameStylus | vloženo: 08. 12. 2020, 21:10:51
Ano, mám tam nastavenou 1. lokaci "Menu". Hráč má kliknout na tlačítko Menu a to ho má přenést do lokace "Čísla", kde by měla být poskakující čísla po kliknutí na danou číslici + zvuk. Po startu hry se mi objevila nastavená startovací lokace, ale nereagovala na kliknutí :-/
autor: | vloženo: 08. 12. 2020, 22:11:30
Prosím, ozvěte se nám emailem (dole na stránce je odkaz na vydavatele Bispiral, na stránce O nás je tam mail: info...), dořešíme to přímo nad Vaším projektem...
autor: GameStylus | vloženo: 08. 12. 2020, 22:16:33
Roger! Zítra napíšu. Děkuji moc za vstřícnost a pomoc :-3
autor: | vloženo: 08. 12. 2020, 22:23:00
kde jsou nake takove obrazky?
autor: ondra s. | vloženo: 19. 04. 2015, 02:12:11 | odpovědět 
Kde získat grafiku pro hru
Existují online zdroje, jako třeba graphicsforgames.com nebo opengameart.org, ale pro vážně míněný herní projekt je vhodnější domluvit se s nějakým grafikem (na webu jich nabízí své služby mnoho) nebo s kamarádem/kou, který umí kreslit (nebo něco nakreslit vlastními silami, což ale, jasně, není pro každého). Případně lze zkusit zadat vytvoření grafiky na službách, jako je fiverr.com nebo stomanie.cz. U online zdroje s hotovou grafikou je zásadní nevýhodou to, že nezískáte grafiku přesně ke scénáři vlastní hry, ale nějakou instantní; navíc je třeba velmi pečlivě prostudovat licenční podmínky těchto služeb a jejich autorů. U na míru vytvořené grafiky podobné problémy - při dobré dohodě s tvůrcem - odpadají.
autor: GameStylus | vloženo: 19. 04. 2015, 11:37:59 | odpovědět 
Může animace pokračovat, když je flag = něco?
Může animace pokračovat, když je flag = něco? Vidím značky >, <=, ale rovnost ne.
autor: RX | vloženo: 12. 12. 2014, 17:19:34 | odpovědět 
Animace - podmínky flagu
Skutečně lze kontrolovat jen na větší - menší/rovno. Samostatná kontrola na rovnost existuje u kontroly zobrazení grafických objektů, u animací ale nikoli.
autor: GameStylus | vloženo: 12. 12. 2014, 17:21:49 | odpovědět 
Jak nechat animaci na chvíli zmizet?
Potřebuji, aby v průběhu animace (proměna figury v jinou) byla animace chvíli neviditelná. Jak na to?
autor: Dan | vloženo: 06. 12. 2014, 18:13:11 | odpovědět 
Zmizení animace
Nejjednodušší je vytvořit si jeden prázdný frame/krok animace (tj. v obrázku, kde jsou ostatní kroky animace, označit malou prázdnou oblast) a ten pak běžným způsobem umístit do animace. I tomuto kroku lze samozřejmě přiřadit potřebnou délku trvání.
autor: GameStylus | vloženo: 06. 12. 2014, 18:37:12 | odpovědět 

Vložit vlastní názor nebo radu
Jméno:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím odkazy. Budou nefunkční. <<
Pouze přihlášení uživatelé smějí přidávat příspěvky.