Nápověda: Jak vytvořit hru

Tvorba hry krok za krokem

Několik důležitých rad

Grafika hry

Základní rady a postupy

Vkládání grafických objektů
a animací do hry

Co ještě musíte vědět
o grafice hry

Nepřehlédněte

Praktické rady: Jak udělat...

FAQ: Často kladené otázky

Fórum tvůrců her

O nás / Tiskové zprávy

GameStylus je projekt, který zahrnuje on-line editor her a herní engine, díky kterým si může kdokoli snadno a bez znalosti programování vytvořit vlastní mobilní hru, animaci nebo třeba výukovou aplikaci. Stačí si na webu GameStylus.com vytvořit uživatelský účet a pak už lze nahrávat grafiku, zvuky i hudbu a jednoduchými příkazy určit, co se má v aplikaci dít.

I my zde tvoříme svoje hry. Jaké? Podívejte se na ně přímo na Google Play (Android), Apple Store (iOS) nebo Windows Store (Windows 10):

Google Play

Apple Store

Microsoft Windows Store

Hry a další aplikace vytvořené v systému GameStylus lze hrát v přehrávači her pro Android, nebo je lze převést do plnohodnotné aplikace pro chytré telefony a pro tablety se systémem Android, pro zařízení iPhone a iPad i pro počítače, tablety a chytré telefony s Windows 10.

GameStylus je projektem malé firmy Bispiral, která sídlí v Praze.

Další informace najdete níže v našich tiskových zprávách, na našem blogu GameStylus a samozřejmě také přímo zde na stránkách GameStylus.com.

 

Tiskové zprávy

2018

Po 20 letech: 9 nových adventure her pro PC

Praha 6.8.2018: Více než 1,4 milionu hráčů z celého světa si již zdarma stáhlo adventure hru Alice a Polepšovna pro čarodějky - a nyní tuto příležitost mají i uživatelé PC. Studio GameStylus, které hru vyvinulo, totiž tuto hru - a s ní i 8 dalších adventur - portovalo z mobilních zařízení právě na PC.

Právě vychází třetí díl úspěšné herní série o čarodějce Alici: Alice a Magické ostrovy

Praha 4.1.2018: Dlouho očekávaný třetí díl série o čarodějce Alici je nyní konečně dostupný hráčům z celého světa na Google Play. Jeho děj navazuje na předcházející adventure hry Alice: Polepšovna pro čarodějky a Alice a Dračí magie, hrát ho ale mohou i hráči, kteří předcházející díly nehráli. Hra pochází od českého týmu GameStylus a je mj. plně česky.

2017

Lovci vesmírných pokladů pro Android a 500 000 hráčů čarodějky Alice

Právě vychází hra Lovci vesmírných pokladů

Hra Alice a Polepšovna pro Čarodějky má přes 500 000 stažení

Praha 21.3.2017: Třetí sérii klasických adventure her pro OS Android - s názvem Lovci vesmírných pokladů - právě vydalo studio GameStylus. Stejně jako předchozí dvě série - Mutanti vs. Vyvolení a Alice a Polepšovna pro Čarodějky jde i tentokrát o klasické point-and-click adventure hry s animovanou, ručně kreslenou grafikou.

2016

České vývojářské studio vsadilo vše na jednu kartu: Na klasické adventury pro mobily

Hra Mutanti vs. Vyvolení překročila 50 000 stažení

Právě vychází Alice a Polepšovna pro čarodějnice

Ještě letos vyjdou i Lovci vesmírných pokladů

Praha, 7. 11. 2016: Po loňském uvedení dvoudílné série adventure her Mutanti vs. Vyvolení, jejíž první díl s názvem Únos si již stáhlo přes 50 tisíc hráčů z celého světa, přichází nyní malé české herní studio GameStylus s dalšími třemi sériemi klasických adventure her. V hlavních rolích budou tentokrát čarodějnice Alice, lovec vesmírných pokladů David a Robert na ostrově 16 sester. Více...

2015

Hry z projektu GameStylus jsou nyní dostupné i pro iPhone a iPad

Praha 12.12.2015: Všechny hlavní hry od týmu GameStylus jsou nyní dostupné i pro iPhone a iPad: Mutanti vs. Vyvolení, Mutanti vs. Vyvolení 2: Zrádce, dětská hra Chlapec a kočka, výuková hra Chlapec, dinosauři a čísla i hra Rybka Alvin slaví Vánoce. Více...

2014

Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!

Český projekt GameStylus.com umožňuje tvořit mobilní hry snadno a rychle

Praha 8.12.2014: Dnes byl oficiálně spuštěn on-line systém GameStylus, který umožňuje každému, kdo má zájem, snadno vytvořit mobilní hru pro mobilní telefony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android. GameStylus se skládá z webového rozhraní, do kterého lze nahrát všechny prvky hry (grafiku, hudbu, zvuky) a určit, co se má ve hře dít, a z aplikace GameStylus, ve které lze hotové hry hrát. Z hotových her lze rovněž vytvořit samostatné aplikace, které si uživatelé mohou běžným způsobem stáhnout z Google Play nebo z dalších obchodů s aplikacemi pro Android. Více...