Nápověda: Jak vytvořit hru

Tvorba hry krok za krokem

Několik důležitých rad

Grafika hry

Základní rady a postupy

Vkládání grafických objektů
a animací do hry

Co ještě musíte vědět
o grafice hry

Nepřehlédněte

Praktické rady: Jak udělat...

FAQ: Často kladené otázky

Fórum tvůrců her

Hlavní seznam diskusí - České fórum o vývoji her - Ostatní témata


Ostatní témata


Co se jinam nehodí...
Rozhovory
Dobrý den narazil jsem na váš gameengine a zaujal mě. Rád bych se zeptal zdali v enginu lze realizovat rozhovory mezi hrdinou a NPC postavami s volbou a větvením. Děkuji za odpověď
autor: Zion Zangar | vloženo: 08. 03. 2021, 11:53:37 | odpovědět 
Rozhovory
Dobrý den, volba odpovědí určitě možná je, bude ale třeba využít grafiky místo textu. Tedy text budete zobrazovat například jako grafický objekt (nakreslíte si např. obdélník nebo bublinu s textem) a hráč pak ťukne na ten obdélník s textem, který chce zvolit. Přímá podpora pro zobrazení několika různých textů a ťukání na ně v engine není.
autor: GameStylus | vloženo: 08. 03. 2021, 12:04:30 | odpovědět 
Smazání hry
Mám rozpracované dvě hry jak mohu smazat jednu z nich díky ?
autor: Hades | vloženo: 23. 03. 2019, 20:12:14 | odpovědět 
Smazání hry
Hru ze seznamu smazat nelze, můžete z ní ale smazat obrázky apod. a nechat si ji třeba pro nějaké testování různých postupů.
autor: GameStylus | vloženo: 04. 04. 2019, 10:01:04 | odpovědět 
hudba v lokacích
Dá se dát hudba do lokací tak aby v každé lokaci hrála jiná hudba ?
autor: Tom | vloženo: 07. 05. 2018, 21:12:09 | odpovědět 
Hudba
Ano, v příkazech pro aktivní oblasti je i spuštění hudby, tento příkaz lze dát i do standardní akce lokace - a pak se tedy v této lokaci vždy spustí tato hudba. A lze samozřejmě dát různou hudbu do různých lokací.
autor: GameStylus | vloženo: 07. 05. 2018, 21:52:43 | odpovědět 
hudba
dal jsem hudbu do standardní akce ( v jedné lokaci ) hudbu a ta hudba hraje v každé lokaci ale já chci aby hrála jen v jedné
autor: Tomas | vloženo: 13. 05. 2018, 15:32:52
Hudba ve hře
Ano, jakmile jednou nějakým příkazem hudbu zapnete, ona pak hraje pořád, dokud nepřepnete na jinou hudbu. Příkaz pro vypnutí hudby neexistuje, ale toho lze snadno docílit tím, že zadáte příkaz pro hraní prázdné hudby (tj. vytvoříte si mid soubor, ve kterém nebudou žádné noty).
autor: GameStylus | vloženo: 13. 05. 2018, 20:58:35
Více otázek.
Zdravím vás milí vývojáři, tento projekt se mi moc líbí, ale at jsem hledal jakkoliv nenašel jsem co by e dělo pokud bych chtěl dejme tomu aplikaci publikovat a mít z ní i třeba nějaký výdělek jedno jakoukoliv formou. Zda-li je váš engine pro domácí použití a v případě publikace musím zaplatit nějakou částku za využití enginu nebo je v podmínkách použití pro vás nárok na odměnu [jedno jakého typu]. Další otázka je přímo k enginu, lze v něm vytvořit multiplayrovou hru ve 2D. Pokud znáte hru zombs.io dejme tomu je to velice obdobné prostředí hry vélké pozadí kdy vy se nacházíte pouze na nějaké části a viditelná je pouze třeba 1/100 z celkového pozadí.Objekty třeba lze umistovat různě po mapě a jiné by se různě objevovali. Prostě a jednoduše lze hru zombs.io v podstatě přenést do vaší hry. Nemyslím úplně stejně ale v konečné fázi by měla stejnou funkčnost.
autor: Jaroslav | vloženo: 09. 02. 2018, 22:24:49 | odpovědět 
odpovědi
Jaroslave, vezmeme to postupně: Publikace hry je otázkou vzájemné dohody. Určitě máme zájem publikovat zajímavé hry a férově se podělit o příjmy z prodeje. Jen je těžké to více dopředu specifikovat - vždy záleží na konkrétním projektu, na tom, kdo a jak by třeba řešil překlady do dalších jazyků apod. Multiplayer ve GameStylusu vytvořit nejde, je to engine speciálně pro point and click adventury.
autor: GameStylus | vloženo: 09. 02. 2018, 23:32:47 | odpovědět 
To je zlé
Škoda , nápad mám dobrý grafické zpracování také zvládnu a váš engine pro tvorbu her je suprový jen je dělaný pro jiné kategorie a otázka jak je složité asi vytvořit multiplayer do vašeho enginu pokud to vůbec pjde zkombinovat dohromady. A pokud tu hru [zombs.io] znáte šlo by to vůbec nějak nakombinovat by to šlo nebo spíše vůbec?? ... myslím tím otevřené 2Dprostředí. Dále kdybych měl nápad jak solidně a smysluplně využít váš engine rád se do toho pustím ale moje nápady jsou asi o dost složitěší a asi by bylo potřeba aji nějaké základní UI pro tuto hru. Přece jen se rád ještě podívám na odpověd a dále vás nebudu zatěžovat.. Přeji pěknou noc.
autor: Jaroslav | vloženo: 09. 02. 2018, 23:42:37
To je zlé
Škoda , nápad mám dobrý grafické zpracování také zvládnu a váš engine pro tvorbu her je suprový jen je dělaný pro jiné kategorie a otázka jak je složité asi vytvořit multiplayer do vašeho enginu pokud to vůbec pjde zkombinovat dohromady. A pokud tu hru [zombs.io] znáte šlo by to vůbec nějak nakombinovat by to šlo nebo spíše vůbec?? ... myslím tím otevřené 2Dprostředí. Dále kdybych měl nápad jak solidně a smysluplně využít váš engine rád se do toho pustím ale moje nápady jsou asi o dost složitěší a asi by bylo potřeba aji nějaké základní UI pro tuto hru. Přece jen se rád ještě podívám na odpověd a dále vás nebudu zatěžovat.. Přeji pěknou noc.
autor: Jaroslav | vloženo: 09. 02. 2018, 23:46:53
PS omlouvám se za double post
Omylem jsem to nějak postnul dvakrát po refreshu stránky :D
autor: Jaroslav | vloženo: 09. 02. 2018, 23:48:25
chci otestovat hru a nejde
Mám část hry, 3 pozadí, body chůze kde má hrdina chodit , propojení (aktivní oblasti ) mezi obrázky ( pozadí) , dal jsem všechno uložit → nastavil jsem počáteční scénu a hrdinu jak má být pootočen atd. vše uloženo a dal jsem Exportovat ( mám tam zadávat nějaké heslo do kolonky ? ) poprvé jsem na tabletu stáhl hru a podruhé už mě to nechce se spustit stále se načtou všechna data a pak se zobrazí Aplikace GameStylus bohužel přestal pracovat nevíte co s tím ? Děkuji
autor: Tomas V. | vloženo: 07. 01. 2018, 16:18:38 | odpovědět 
Test hry
Zkuste odinstalovat GameStylus a znovu nainstalovat. Pak spusťte, nahrajte hru a zjistěte, kdy přesně (při jakém kroku) přestane hra pracovat. A pošlete info na náš e-mail (kontakt najdete např. na stránce vydavatele, odkaz dole). Mrkneme na to a dáme vědět.
autor: GameStylus | vloženo: 07. 01. 2018, 16:39:20 | odpovědět 
už jsem to zprovoznil , asi v zadání cest a bodů něco se tm asi hádalo
autor: Tomas V. | vloženo: 07. 01. 2018, 22:28:47
Prima, držíme pěsti, aby se hra podařila!
autor: GameStylus | vloženo: 07. 01. 2018, 23:25:49
Nejasnosti
Mám už zlehka rozdělanou hru a učím se nějak s gamestylusem pracovat, Docela v tom i potencial vytvorene hry vidim. Rád bych věděl jak hru vyzkoušet jestli jsem ji spravně nastavil, protože na googlu playy zadna apka od vas neni. A bez vyzkoušení to nikdy nezprovoznim. Jak je to potom s financovanim, budu hru prodavat za nejakou cenu a procenta se dělí od klienta nebo je k tomu nějaký ceník Rád bych věděl nějaké rozmezí.Když udělám hru, nerad bych aby se mi většina peněz utopila. V roce myslím 2014 jste někde odpověl že uvažujete o reklamama do hry, chtěl bych vědět jestli se to někam pohnulo. Nejaktualnějsi problem je že nevím jak testovat adventuru
autor: Pavel | vloženo: 10. 12. 2017, 18:26:46 | odpovědět 
Jak vyzkoušet hru, publikace hry apod.
Zdravíme, zkusíme v rychlosti odpovědět: 1) Jak vyzkoušet hru: V seznamu her ji lze publikovat (jakmile je provedeno základní nastavení hry), pro začátek je vhodné zvolit Skrytě. Pak se na stránce pro publikování hry objeví odkaz na tuto hru - ke stažení. Aplikace pro otestování - odkaz na ni je tady: http://gamestylus.com/download-game-2?gameid=9&password=-&switch=0&slot=2. Jen je třeba v Androidu povolit stahování aplikací z neznámých zdrojů. Na Google Play dáváme jen hotové hry. 2) Vždy chceme najít optimální způsob dohody. Typicky hru vydáme my a dělíme se o procenta, když autor udělá hru komplet, jistě se dá počítat s více než 50 % (z čistých příjmů - tedy po odečtení DPH, provize Google Play apod.). Detaily ale vždy záleží na konkrétním projektu - když půjde o pro autora extrémně pracný projekt, lze se dohodnout na vyšších procentech, někdy se zase třeba můžeme dohodnout na tom, že finančně podpoříme lokalizace do dalších jazyků (pokud to autor nebude chtít zaplatit sám), a pak budeme žádat větší podíl. Ale je to opravdu na dohodě. Jestli máš/te ohledně financí hlubší dotazy, klidně to můžeme probrat mailem. 3) Reklamu do hry jsme zatím nedávali, protože to vypadá, že v adventurách působí opravdu hodně rušivě. Zatím pořád sázíme na model 1. hra zdarma, další díly placené.
autor: GameStylus | vloženo: 10. 12. 2017, 20:06:25 | odpovědět 
Zkusil jsem si vytvořit krátkou ukázku abych se zorientoval v GameStylusu, ale po načtení do aplikace GameStylus se nechce spustit... Stáhne se, ale vidím jen logo GameStylus... poraďte prosím, nevíte co by mohlo být příčinou?
autor: Jan | vloženo: 13. 06. 2015, 17:50:57 | odpovědět 

další >>
Vložit vlastní názor nebo radu
Jméno:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím odkazy. Budou nefunkční. <<
Pouze přihlášení uživatelé smějí přidávat příspěvky.