Nápověda: Jak vytvořit hru

Tvorba hry krok za krokem

Několik důležitých rad

Grafika hry

Základní rady a postupy

Vkládání grafických objektů
a animací do hry

Co ještě musíte vědět
o grafice hry

Nepřehlédněte

Praktické rady: Jak udělat...

FAQ: Často kladené otázky

Fórum tvůrců her

Tisková zpráva

Přesně po 20 letech: 9 nových adventure her pro PC

 

Více než 1,4 milionu hráčů z celého světa si již zdarma stáhlo adventure hru Alice a Polepšovna pro čarodějky - a nyní tuto příležitost mají i uživatelé PC. Studio GameStylus, které hru vyvinulo, totiž tuto hru - a s ní i 8 dalších adventur - portovalo z mobilních zařízení právě na PC.

 

Letos je tomu 20 let od chvíle, kdy byla nejslavnější firma vyvíjející adventure hry, Sierra On-Line, prodána společnosti Havas Interactive. Celá jedna generace hráčů se tak narodila až po éře největší slávy tohoto herního žánru. Že o něj hráči stále mají zájem, ukazuje i úspěch adventure hry Alice a Polepšovna pro čarodějky, která právě přichází i na PC. A s ní i 8 dalších titulů.

 

Klasické adventure hry, tedy hry, ve kterých hráči sbírají předměty a poté je chytře používají, řeší hádanky a přitom se před nimi rozvíjí zajímavý příběh, zažily největší rozmach v 80. a 90. letech 20. století. Mezi nejznámější producenty těchto her patřily společnosti Sierra On-Line - se slavnými sériemi her King's Quest, Space Quest nebo Leisure Suit Larry - a Lucas Arts s tituly jako The Secret of Monkey Island nebo Maniac Mansion. Od konce 90. let se už žánru klasických adventure her dostává výrazně menší pozornosti. Teď ovšem přichází smršť adventure novinek pro PC - a 4 z nich jsou zcela zdarma a bez reklam.

 

Praha 6.8.2018: 9 nových adventure her ve čtyřech sériích přináší na PC a na mobilní zařízení s Windows 10 tým GameStylus společnosti Bispiral. Kromě již výše zmíněné Alice a Polepšovny pro čarodějky jsou to i další dva díly série o mladé čarodějnici Alici a také série Lovci vesmírných pokladů, Mutanti vs. Vyvolení a Ostrov 16ti sester. První díl každé ze sérií je zdarma, další díly za symbolické částky od 31 do 45 Kč.

Tři ze čtyř sérií nabízejí ručně kreslenou grafiku od tří českých výtvarníků, Ostrov 16ti sester pak grafiku renderovanou. Všechny hry pak využívají vlastní herní engine GameStylus, který je dostupný i dalším zájemcům o vývoj adventure her, a to spolu s on-line editorem na adrese GameStylus.com. Engine byl původně vyvinut pro Android, později byl portován také na iOS a nyní i na Windows 10.

Nejúspěšnější z her, Alice a Polepšovna pro čarodějky, má na zařízeních Android již 1,4 milionu stažení, dobře si vedou i další dva díly - Alice a dračí magie a Alice a magické ostrovy. Ve všech těchto hrách Alice, čarodějka ze světa lidí, bojuje s čarodějem, kterému jsou její čarodějnické schopnosti trnem v oku. S čarodějem, který rozhodně nechtěl, aby zjistila, že existuje také jiný svět, než ten lidský.

Série her Lovci vesmírných pokladů se odehrává po Třetí Galaktické válce, po níž skončila spousta světů v ruinách. V těch ruinách ovšem zůstaly poklady nedozírné hodnoty. Galaxii křižují stovky lovců pokladů a jedním z nich je i hrdina her, David Fox. Zdá se, že se na něj konečně usmálo štěstí.

I hry Mutanti versus Vyvolení se odehrávají v budoucnosti. Některá místa na Zemi jsou zcela zničená, mnozí lidé trpí chudobou, nemocemi a viditelnými genetickými mutacemi. I když jsou mutace zpravidla jen drobné, často slouží jako záminka k útokům Vyvolených. Jejich ozbrojenci kradou, ničí a zabíjejí. Tentokrát si vybrali za oběť malou vesnici ve stínu zničeného velkoměsta, kde žije i Riam se svým otcem a sestrou.

Na Ostrově 16ti sester se jednoho dne na chladné dlažbě uprostřed malého města probudí Robert, hrdina hry. Na tom by snad ani nebylo nic divného, kdyby ovšem tušil, kde se tu vzal. Brzy naštěstí zjistí, že tu není sám, protože na ostrově žije také 16 krásných dívek. Spolu s nimi pak pátrá, co za tím vším vězí.

 

Všechny hry jsou multijazyčné a jsou mimo jiné i v Češtině

 

Všechny hry jsou již nyní dostupné ve Windows Store zde:

https://www.microsoft.com/store/search/games?q=bispiral

 

Screenshoty z her jsou dostupné zde:

http://gamestylus.com/adventure-game-screenshots-download-1-216

 

Vydavatelem her je společnost Bispiral, s.r.o., tvůrce herního engine GameStylus