Nápověda: Jak vytvořit hru

Tvorba hry krok za krokem

Několik důležitých rad

Grafika hry

Základní rady a postupy

Vkládání grafických objektů
a animací do hry

Co ještě musíte vědět
o grafice hry

Nepřehlédněte

Praktické rady: Jak udělat...

FAQ: Často kladené otázky

Fórum tvůrců her

Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!

Český projekt GameStylus.com umožňuje tvořit mobilní hry snadno a rychle

 

Stručně:

Na GameStylus.com stačí nahrát svou grafiku, naklikat, co má hra dělat – a hra je hotová

GameStylus se soustředí na hry typu Adventure, ale umožňuje i tvorbu dalších aplikací, například výukových

Odpadá zdlouhavé programování a ošetřování různých systémových událostí – o vše se postará systém GameStylus

Podporovány jsou kromě grafiky samozřejmě i zvuky nebo vícejazyčné prostředí; použití systému i aplikací vytvořených uživateli je zdarma

 

Kompletní tisková zpráva:

Praha 8.12.2014: Dnes byl oficiálně spuštěn on-line systém GameStylus, který umožňuje každému, kdo má zájem, snadno vytvořit mobilní hru pro mobilní telefony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android. GameStylus se skládá z webového rozhraní, do kterého lze nahrát všechny prvky hry (grafiku, hudbu, zvuky) a určit, co se má ve hře dít, a z aplikace GameStylus, ve které lze hotové hry hrát. Z hotových her lze rovněž vytvořit samostatné aplikace, které si uživatelé mohou běžným způsobem stáhnout z Google Play nebo z dalších obchodů s aplikacemi pro Android.

Systém GameStylus je určen především pro tvorbu her typu Adventure – her s příběhem, kde hrdina jde za určitým cílem, přičemž cestou plní řadu úkolů. Lze však vytvářet i další typy aplikací, které mohou využít výhod systému. V této chvíli jsou přímo na stránkách GameStylus.com k dispozici jednoduché hry pro malé děti, ale i dvě adventury – Rybka Alvin slaví Vánoce – a Mutanti versus Vyvolení: Únos. Vybrané hry jsou již k dispozici i jako samostatné aplikace na Google Play (zdarma nebo velmi levně).

K získání lepší představy o tom, jak lze v systému GameStylus tvořit hry, slouží videa a návody, které jsou aktuálně dostupné v českém a v anglickém jazyce.

základní návod a video:

http://gamestylus.com/jak-vytvorit-mobilni-hru-krok-za-krokem-navod-2-60

pokročilejší návod a záběry ze skutečně tvořené hry

http://gamestylus.com/co-vedet-pri-tvorbe-hry-navod-2-61

Systém GameStylus i aktuálně dostupné hry byly vyvíjeny během cca 18 měsíců, další hry od týmu GameStylus jsou v různých fázích rozpracovanosti. Za projektem stojí tým složený z lidí se zkušenostmi s tvorbou adventure her pro PC, ale i z tvůrců, pro něž je GameStylus první takovou zkušeností.

Základní myšlenkou projektu je jednoduchost. Systém GameStylus staví na 2D i pseudo-3D grafice a po tvůrcích nevyžaduje žádné znalosti programování. Díky tomu jsou odstraněny všechny zásadní bariéry pro tvorbu adventure her i jednoduchých výukových aplikací: Hlavní je nyní nikoli znalost technických detailů, ale chuť tvořit a nabídnout hráčům zajímavý příběh.

Použití systému GameStylus je zcela zdarma. Zdarma lze hry tvořit, zdarma lze stáhnout i aplikaci GameStylus a v ní hry hrát. Tvůrci, kteří mají zájem své hry nabídnout jako placené, je mohou rovněž vytvořit přímo na webu a provozovatel systému GameStylus zajistí vytvoření plnohodnotné aplikace vhodné k umístění na Google Play a do dalších obchodů s mobilními aplikacemi. V tomto případě se pak o příjmy z prodejů podělí tvůrci hry a provozovatel systému GameStylus.

 

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Pro nejpřesnější informace prosím využijte přímý kontakt na vedoucího projektu:

Petr Mandík, petr.mandik(at)bispiral.com, tel. +420 603 707 108

 

 

Odkazy na Google Play:

Mutanti versus Vyvolení: Únos (zdarma)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bispiral.gs8&hl=cs

Rybka Alvin slaví Vánoce (19,50 Kč)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bispiral.gs21&hl=cs